top of page

#niejesteśsam

Zaktualizowano: 29 lip 2023

Z powodu samobójstw wśród dzieci i młodzieży każdego roku w Polsce „znika” średniej wielkości szkoła.

Pomysł wsparcia właśnie dzieci w trakcie leczenia psychiatrycznego zrodził się z potrzeby chwili już co 10- te dziecko w wieku do 18.roku życia potrzebuje specjalistycznej porady w zakresie zdrowia psychicznego.

Postanowiliśmy właśnie tym dzieciom przekazywać piękne mięciutkie pluszowe przytulanki Anioła. ( nie tylko mamy inne pomysły będziemy informowali na bieżąco)

W grudniu 2022 roku nawiązaliśmy kontakt z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

Chcemy każdemu "małemu pacjentowi" Centrum dzieciom przekazać Przytulankę pluszowego Anioła.

Pragniemy by dzieci te, choć na chwilę odzyskały radość dzieciństwa o radość zabawy.

Dzieci na oddziałach psychiatrycznych przebywają bez rodziców.

Pluszowe zabawki przede wszystkim dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa, komfortu, znajomości i stałości. Radzenie sobie z nieznanym, takim jak przebieg choroby, często dla nich samych niezwykle przerażającej i niezrozumiałej. W sytuacji gdy dzieci te czują się przestraszone, ważne jest poczucie bezpieczeństwa, a pluszowa zabawka może je zapewnić, dając dziecku coś, co może przytulić, wziąć do ręki i się do niego przytulić.

Przeprowadzono wiele badań nad wpływem pluszowych przytulanek na dzieci chore. Stwierdzono, że pomagają one zmniejszyć stres związany z izolacją od najbliższych. Pomagają dzieciom znaleźć się łatwiej w nieznanym dla nich środowisku. Szczególnie wskazane dla dzieci leczonych z powodu lęków i depresji. Wykorzystanie pluszaków może przynieść ulgę cierpiącym dzieciom i może być wykorzystane jako dodatkowe narzędzie lub zasób w planie ich leczenia.

Pomóż i wpłać darowiznę na ten cel na konto fundacji Bądźcie jak dzieci

nr rachunku: 59 1140 2004 0000 3502 8070 6192

w tytułem wpisz: darowizna na cele statutowe projekt #niejesteśsam

Za każdą wpłaconą złotówkę dziękujemy.
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page