top of page

Do Rady Programowej Fundacji dołączyła siostra Anna Kuczmik mniszka ze Wspólnot Jerozolimskich.

Zaktualizowano: 12 cze 2022

Z radością przyjęliśmy informację o przyjęciu naszego zaproszenia i chęci współpracy z nami siostry Anny mniszki ze Wspólnot Jerozolimskich na Mont Saint- Michel we Francji.Siostra Anna na co dzień mieszka w miejscu, gdzie objawił się Michał Archanioł w 709 roku biskupowi Aunbertowi. Książę wojsk anielskich prosił wówczas biskupa o zbudowanie kościoła ku jego czci na skale Mont Tombe. Biskup trochę się ociągał i uczynił to dopiero po trzecim objawieniu Św. Michała Archanioła... Historia jest bardziej zawiła... ale o tym będzie w książce..

I tak powstała tu najpierw kaplica ku czci św. Michała, a skałę nazwano na cześć Archanioła: Mont-Saint-Michel. Budowie towarzyszyło wiele cudów i znaków. I tak jest do dziś. Powyżej na zdjęciu Mont Saint -Michel.


Siostra Anna przyjęła zaproszenie do współpracy w ramach Rady Programowej Fundacji i podczas naszej rozmowy podzieliła się, że od dłuższego czasu nosiła się z pragnieniem napisania książki dla dzieci. Nie myślał, że stanie się to tak szybko. Z radością podjęła się tego zadania.

Sama o sobie mówi Ania z Archangielskiego Wzgórza i tym wprowadza nas już w tajemniczy klimat książki. Nie możemy się doczekać premiery!Tutaj w tym miejscu będzie powstawała książka dla dzieci o św. Michale Archaniele. Książka zostanie przetłumaczona na język francuski i wraz ze Świętulanką będzie dostępna na Mont Saint Michel.

Jest to kolejny cud naszego wielkiego Archanioła.90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page