top of page

MISJĄ fundacji jest
Inspirować rozwój duchowy najmłodszych poprzez twórczą zabawę i edukację, 
w tym również dzieci chorych.

Dążymy do poszukiwania innowacyjnych form edukacji, w których zabawa, konkursy edukacyjne i aktywny odpoczynek stanowią nie tylko narzędzia ukazujące piękno chrześcijańskich wartości, ale także otwierają dzieci na bogactwo świętych Kościoła katolickiego. Wierzymy, że każde dziecko ma w sobie potencjał do rozwoju duchowego, które stanowi integralną część jego rozwoju zgodnie z filozofią Marii Montessori. Poprzez twórczą zabawę i edukację, pragniemy wspierać to wewnętrzne odkrywanie i przyczyniać się do wyjątkowej przemiany w sercach najmłodszych.

0032.jpg

ŚWIĘCI UCZĄ PRZEZ ZABAWĘ

Projektujemy  zabawki edukacyjno-terapeutyczne, wydajemy książki i inne materiały dla dzieci i młodzieży, nagrywamy audiobooki do wydawanych książek.
Inspirujemy do wychowania opartego na chrześcijańskim systemie wartości.

Współorganizujemy konkursy i wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

photokolazbjd.png

​ZAWSZE JEST NADZIEJA

Wspieramy rodziców / opiekunów dzieci chorych, potrzebujących miłości, przeżywających traumy.   

Udzielamy wsparcia psychologicznego i duchowego dzieciom. Poprzez nasze Świętulanki przywracamy im 

radość i uśmiech na twarzy.

le-mont-saint-michel-1500-el-high-quality-collection_QOkmjnC.jpg

ŚWIĘCI SĄ WŚRÓD NAS

Wspieramy instytucje i organizacje w ramach kościoła katolickiego prowadzące dzieła ewangelizacji w Polsce i na świecie.

Wyszukujemy "świętych"  żyjących, by pokazywać, że życie oparte o wartości ma duży sens.

51d0ceff-2538-48ff-941e-7ce490e1762a 2.JPG

O NAS

Historia powstania Fundacji Bądźcie jak Dzieci to prawdziwa podróż pełna pasji, inspiracji i niezwykłych zbiegów okoliczności. Olga Dusza, założycielka fundacji, tak wspomina początki. 

Wszystko zaczęło się od momentu, gdy Olga poszukiwała wyjątkowego prezentu dla syna swoich znajomych. Chciała czegoś, co byłoby nie tylko zabawką, ale też miało wartość duchową. Wtedy wpadła na pomysł kupienia zabawki Archanioła Gabriela. Jednak okazało się, że nie mogła znaleźć takiej zabawki na rynku. To właśnie wtedy narodził się pomysł stworzenia Świętulanek - pięknych przytulanek Świętych Patronów dzieci, które miałyby być narzędziem ewangelizacji i inspiracją dla najmłodszych.Nawet pomysłodawczyni była zaskoczona, gdy kolega z wspólnoty podjął decyzję o współpracy i wsparciu finansowym. Olga zastanawiała się, czy poradzi sobie z realizacją tak ambitnego projektu. Jednak Pan Bóg wyraźnie kierował tym przedsięwzięciem, a pierwsze sukcesy Fundacji zaczęły się pojawiać. Kiedy Siostry ze Wspólnot Jerozolimskich na Mont Saint Michel we Francji zainteresowały się Świętulanką, Olga cieszyła się bardzo.  Fundacja otrzymała błogosławieństwo samego papieża Franciszka i kardynała Kazimierza Nycza.

Olga miała również okazję spotkać się z włoskim stygmatykiem, bratem Elią Cataldo. Podzieliła się z nim swoją wizją Świętulanek, a on od razu zasugerował stworzenie pierwszej zabawki przedstawiającej Anioła Stróża. To spotkanie było dla Olgi znakiem, że projekt ma Boże błogosławieństwo. Fundacja Bądźcie jak Dzieci ma ważne cele - chce zmniejszyć dystans między dziećmi a ich Świętymi Patronami, pokazując, że święci byli podobni do swoich rówieśników, a jednocześnie stali się niezwykłymi bohaterami ze względu na swoją bliską relację z Bogiem. Fundacja nie zapomina także o potrzebujących dzieciach, przekazując Świętulanki i książki tym, którzy najbardziej tęsknią za miłością, wsparciem i nadzieją. Fundacja Bądźcie jak Dzieci realizuje swoje cele nie tylko poprzez tworzenie Świętulanek, ale również za pomocą książek o Świętych, które są kompatybilne z zabawkami. Książki te mają na celu edukację dzieci i przybliżenie im wartości chrześcijańskich. Organizatorzy projektu nie zapominają również o pomocy finansowej, psychologicznej i duchowej dla dzieci, młodzieży oraz osób, które ich wychowują. Wszystko to odbywa się zgodnie z ideą dawania Wiary, Nadziei i Miłości. Fundacja poszukuje sponsorów i "Aniołów", którzy wspomogą ich przedsięwzięcia. Celem jest wydanie kolejnych Świętulanek i książek, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać z ich przekazu. Olga podkreśla, że cały projekt jest prowadzony w spokoju i oddany w ręce Boga. Historia Fundacji Bądźcie jak Dzieci to prawdziwa opowieść o pasji, determinacji i wierzeniu w siłę przemiany, jaką zabawka może wprowadzić w życie dzieci. Dzięki tej inicjatywie Święci stają się bliskimi towarzyszami dzieci, inspirującymi i pełnymi mocy wzorcami do naśladowania.

NASI PATRONI

Święci Franciszek i Hiacynta Marto są patronami Fundacji Bądźcie jak Dzieci. Było to rodzeństwo, które w 1917 roku w portugalskim mieście Fatima doświadczyło objawień Matki Bożej. Ich niezwykłe spotkanie z Maryją miało ogromny wpływ na ich życie i wiarę. Franciszek i Hiacynta, mimo młodego wieku, przeżywali głębokie mistyczne doświadczenia, a ich świadectwo i modlitwa stały się inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie.

Fundacja Bądźcie jak Dzieci wybrała Franciszka i Hiacyntę Marto jako swoich patronów, aby podkreślić wartość dzieciństwa, pokazać, że nawet najmłodsi mogą być bohaterami wiary i mieć głębokie związki z Bogiem. Ich przykład pokazuje, że nawet w trudnych czasach, tak jak w przypadku objawień w Fatimie, dzieci mogą odgrywać ważną rolę w szerzeniu dobra i miłości.

Działając pod opieką św. Franciszka i Hiacynty Marto, Fundacja Bądźcie jak Dzieci dąży do inspirowania i edukowania dzieci poprzez piękne zabawki, książki i działania ewangelizacyjne. Pragnie, aby dzieci poznały życie i misję świętych, aby mogły czerpać z ich przykładu i wzorca w swoim codziennym życiu. Święci Franciszek i Hiacynta Marto stanowią dla Fundacji ważne źródło inspiracji i przypominają o potędze wiary dzieci i ich możliwości wpływania na świat.

Świętem patronalnym Fundacji jest dzień 13 maja. ( na pamiątkę daty pierwszego objawienia fatimskiego.

Zachwyca nas gorliwość Hiacynty i Franciszka Marto  w modlitwie, zaufaniu Maryi, posłuszeństwo rodzicom, odpowiedzialność, wrażliwość, czystość intencji.
Planujemy wydać książkę dla dzieci o naszych patronach gdyż dla dzieci do których są skierowane działania fundacji mogą być oni źródłem inspiracji.

BŁOGOSŁAWIĄ NAM

blogoslawienstwokardNycz.png
blogoslawienstwopapiezFranciszek.png
blogoslawienstwopapiezBenedykt.jpeg

Obecnie Fundacja Bądźcie jak Dzieci jest tworzona przez ludzi, którzy nie tylko podzielają pasję i idee fundacji, ale również są głęboko zaangażowani w to, co robią. To właśnie ich oddanie i zaangażowanie sprawiły, że znaleźli się w tym miejscu. 

To piękne spotkanie pasji, wiary i przeznaczenia tworzy fundamenty Fundacji Bądźcie jak Dzieci i nadaje jej wyjątkowego charakteru.

_DSC6802_edited.jpg
Olga Dusza

Prezes Zarządu, Członek Kapituły Fundator

IMG_9846.jpg
Iwona Banerska Yamahira

Wiceprezes Zarządu

DSC07475 (2)_edited.jpg
Barbara Grubska Karwala

Przewodnicząca Kapituły, Fundator

SEBLAB1_edited.jpg
Sebastian Łabiński

Członek Kapituły

332885109_592947539028550_6174999666751019893_n.jpg
Ewelina Tomczuk

Członek Kapituły

279735730_10227737435168405_7697268644670580872_n.jpg
Kasia Duda-Gorzkiewicz

Członek Kapituły

RADA PROGRAMOWA

RF180514CaritasPolska_xMarekDec_edited.jpg
x Marek Dec

Rada Programowa 

image_edited.jpg
oj. Roman Soczewka

Rada Programowa

IMG_2004.JPG
Anna Kucznik

Rada Programowa

bottom of page