top of page

#niejesteśsam: Pluszowe Anioły Michała dla Dzieci w Szpitalach Neurologicznych i Psychiatrycznych

📢 W trzecim kwartale bieżącego roku ogłaszamy z dumą nasz nowy projekt #niejesteśsam, stworzony z myślą o małych pacjentach placówek zdrowia psychicznego. Fundacja Bądźcie jak Dzieci, z pasją i wsparciem wolontariuszy oraz partnerów, podejmuje się wyjątkowej misji - obniżenia poziomu lęku i poczucia osamotnienia dzieci w trudnych chwilach.

🏥 W rzeczywistości, długotrwały pobyt w szpitalu, oddzielenie od najbliższych i walka z chorobą wywołują u dzieci skrajne uczucia - od strachu i smutku do samotności i niepewności. Chcemy zmieniać ten stan rzeczy. Dlatego rozpoczynamy akcję przekazywania Przytulanek Anioła Michała. To więcej niż zwykła zabawka - to źródło pocieszenia, przyjaźni i pewności w trudnych chwilach. 👼🌟

🧸 Przytulanka Anioła Michała jest troskliwym towarzyszem, podczas długich nocy w szpitalnym łóżku. Jest symbolem opieki, który daje poczucie bezpieczeństwa i stałości. Badania pokazują, że dotykanie pluszaka ma wpływ na mózg dziecka, podobny do fizycznego kontaktu z człowiekiem. To szczególnie ważne, gdy mali pacjenci doświadczają ograniczonego kontaktu z bliskimi.

🧠 Nasza inicjatywa opiera się na badaniach, które potwierdzają pozytywny wpływ pluszakoterapii na dzieci leczone psychiatrycznie. Dodatkowo, w obecnych czasach, kiedy zdrowie psychiczne dzieci staje się coraz bardziej istotne, chcemy być wsparciem i promować działania, które poprawiają ich dobrostan.

🤝 Współpracujemy z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w pierwszym etapie projektu #niejesteśsam, skierowanym do Maluchów Pacjentów. Nasza akcja ma na celu nie tylko przekazanie przytulanek, ale także podniesienie świadomości i otwarcie drzwi dla dalszych działań. Razem możemy osiągnąć wiele!

Dla dobra dzieci, dla uśmiechu na ich twarzach. 👼❤️


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page